W dniach 20-24 maja 2024 na UKW odbędzie się kolejny Mieszany Kurs Intensywny - Erasmus+ Blended Intensive Programme: Digital Skills, Innovation and Social Development. Koordynatorem i pomysłodawcą kursu jest dr Karolina Kluth z Katedry Ekonomii UKW.

Celem projektu jest m.in. podkreślanie roli umiejętności cyfrowych i innowacji w podejmowaniu wyzwań społecznych i przyczynianiu się do rozwoju społecznego. Ponadto zachęcanie uczestników do bycia na bieżąco z nowymi technologiami i trendami w trakcie ich kariery zawodowej.

W inicjatywę zaangażowanych jest pięć uczelni partnerskich:

University of Western Macedonia - Grecja,

Burgas Free University -  Bułgaria,

Vilniaus Kolegija/Higher Education Insititution - Litwa,

 “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia - Rumunia oraz

 Josip Juraj Strossmayer University of Osijek -  Chorwacja.

Erasmus+ BIP Digital Skills, Innovation and Social Development to

  • uczelnie partnerskie z 6 krajów,
  • 45 aktywnych uczestników - studentów,
  • 7 wykładowców, w tym: 3 z Polski, 2 z Grecji, 1 z Rumunii oraz 1 z Litwy,
  • 3 ekspertów zewnętrznych.
  • program obejmujący 20 obszarów tematycznych.

Tygodniowe warsztaty w Polsce poprzedzone zostały obowiązkową serią spotkań on-line.

Wykład inaugurujący projekt  Erasmus+ BIP, który poprowadziła dr Karolina Kluth odbył się już 15 kwietnia 2024 roku na platformie MSTeams. Podczas wykładu przywitano wszystkich uczestników oraz wprowadzono ich w temat analizy danych oraz przedstawiono szczegółowy program workshopu.

Drugi wykład on-line odbył się 22 kwietnia 2024 roku i poprowadził go ekspert IT pan Paweł Alicki. Podjął on temat skutecznej komunikacji w erze cyfrowej, przedstawiając etykietę poczty elektronicznej oraz narzędzia i platformy współpracy dla efektywnej pracy zespołowej.

Trzeci wykład  on-line miał miejsce 22 kwietnia 2024 roku i  poprowadził go dr Piotr Walewicz. Tematem wykładu  był splot innowacji, społeczeństwa i historii. Podczas wykładu pokazane zostało jak na przestrzeni historii powstawały innowacje oraz ich oddziaływanie na społeczeństwo.

Ostatni, czwarty wykład on-line pt. Uszy, oczy i słowa: jak maszyny naśladują ludzi, poprowadziła pani Karolina Seweryn ekspert NASK. Wprowadziła ona słuchaczy w świat sztucznej inteligencji i jej oddziaływanie na nasze życie.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na Facebooku.

Już niedługo oczekiwany workshop w Polsce!