W  nowym roku akademickim powitamy nową grupę studentów programu Erasmus+ z Algierii, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Włoch i Turcji oraz studentów z Kazachstanu i Tajwanu, którzy będą studiować na UKW w ramach umów bilateralnych. Wszystkim naszym zagranicznym studentom przydzieleni zostali do opieki studenci UKW tzw. buddies, których zadaniem jest:

• pomoc w planowaniu podróży, zakwaterowaniu i meldunku,
  • udzielenie wsparcia językowego, kulturowego i emocjonalnego,
  • pomoc w integracji z polskimi studentami oraz orientacji na uczelni i w mieście.

Zanim studentów pochłonie życie studenckie, nauka i podróże, w pierwszym tygodniu semestru będą mieli okazję zwiedzić Bydgoszcz i okolice, zawitać do grodu Kopernika, wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, warsztatach kulturowych i quizie z wiedzy o Polsce, spotkać się przy pizzy w lokalnym klubie oraz zaśpiewać ulubione piosenki podczas wieczoru karaoke.

Liczymy, że studenci zachowają z pobytu w Bydgoszczy same dobre wspomnienia, a pomoże nam w tych zaangażowanie mentorów, życzliwość wykładowców i wsparcie miasta.