Wydział Psychologii i Wydział Nauk Biologicznych będą gospodarzami Blended Intensive Programmes (BIP) w 2025 r!

BIP nt. „Komunikacja kliniczna z elementami edukacji pacjenta”, zaplanowany do organizacji przez panią dr hab. Monikę Wiłkość- Dębczyńską, prof. uczelni i panią dr Magdalenę Liberacką-Dwojak ma na celu wyposażenie studentów psychologii w umiejętności komunikacji klinicznej niezbędne w różnorodnych środowiskach opieki zdrowotnej. Pomysłodawczynie wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom, oferując uczestnikom kompleksowe szkolenie w zakresie technik komunikacji klinicznej, które wykracza poza tradycyjne podejście. Studenci zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczne doświadczenie w komunikacji z różnymi grupami pacjentów, w tym z pacjentami przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi, osobami LGBTQ+ i osobami ze środowisk wielokulturowych.

Pierwszy krok – tajniki żywienia na wczesnym etapie życia” to temat zaproponowany przez panie: dr n. biol., lek. wet. Katarzynę Łubiech, dr n. med. Elenę Sinkiewicz-Darol i dr hab. Magdalenę Twarużek, prof. uczelni. Kurs ten ma być kluczem do zrozumienia korzyści płynących z karmienia piersią oraz wpływu pożywienia na stan zdrowia dzieci we wczesnym okresie życia. Uczestnicy będą odkrywać tajemnice mleka matki poprzez badania mikrobiologiczne, badanie składu mleka kobiecego pod względem makroskładników i badania na obecność mikotoksyn. Wezmą również udział w wizycie studyjnej w regionalnym banku mleka kobiecego w Toruniu.

Na konkurs wpłynęły również dwa wnioski z Wydziału Prawa i Ekonomii. Obydwa zostały bardzo wysoko ocenione, a zaproponowany program BIP wpisuje się w globalne trendy dotyczące zielonych finansów oraz transformacji cyfrowej, zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości społecznej.

Biuro Współpracy Międzynarodowej podjęło kroki mające na celu zwiększenie budżetu na organizację BIP przez pracowników Katedry Ekonomii.